Tesla, Deepscale Şirketini Satın Aldı İddaları Büyüyor

0

Dünyaca ünlü elektrikli otomotiv devi Tesla, Deepscale firmasını satın aldı haberlerini sık sık duyuyoruz. Günümüz teknolojisini özellikle de otomotiv sanayisinde oldukça etkili bir biçimde kullanmaya çalışan ve insanlara vermiş olduğu sözü tutmaya çalışan Musk isimli girişimcinin firması olan Tesla son dönemlerde yaptığı ataklar ile düşüşten bir an da olsa kurtulmuştur.

Özellikle de pilot araç uygulamaları ile bilinen bu firma tamamen insan müdahalesinden arınmış olan bir sistem uygulamaya çalışıyor. İşte bu konuda çalışmalar yapan DeepScale firmasını satın almasının altında yatan en büyük neden de bu olarak görülüyor. Silikon Vadisinde çalışan en değerli şirketlerden birisi olan bu şirketi satın alması Tesla şirketinin başarıya çok daha aç ve hazır olduğu şeklinde yorumlanıyor.

Yapay Zeka Ve Otonom Sistemleri

Günümüzde söz konusu olan yapay zeka ve otonom sistemlerini geliştirerek bunu otomobil sektöründe kullanmak isteyen ve araçlarını da elektrikle çalışan araçlar olarak piyasaya süren Tesla en geç 2020 yılında istedikleri ve hayal ettikleri ürünü piyasaya sunacakları konusunda kendini hazırladı. İşte söz konusu olan bu firmayı satın almasının altında yatan en büyük neden de yine bu söz olarak değerlendiriyor.

Çünkü üretmiş olduğu arabalarda otomatik pilot uygulamasını her ne kadar başarılı bir şekilde uygulamış olsa da birçok aşamada söz konusu olan bu üretilen araçlar insan müdahalesine gereksinim duyuyor. İşte bunun için de gayet iyi bir ilişki kurup çalışacağı bu şirketi satın almıştır. Söz konusu satın alma işlemi birçok insanı daha şimdiden heyecanlandırdı. Çünkü yapay zeka ve otonom sistemler üzerinde çok iyi çalışmaları olan bu satın alınan şirketin Tesla firmasına katacağı birçok gelişme bulunuyor.

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası