Araba Haber

BIST 90.071
DOLAR 5,4219
EURO 6,2109
ALTIN 223,73

Elon Musk, Tesla ve SpaceX Facebook Sayfalarını Sildi

Güncelleme: 24 Mar 2018 - 14:32 kategorisinde yayılandı
Elon Musk, Tesla ve SpaceX Facebook Sayfalarını Sildi

Dünya elektrikli otomotiv devi Tesla ve son zamanlarda gerçekleştirdiği faliyetlerle ön plana çıkan SpaceX uzay firmasının CEO’su Elon Musk, son günlerde Twitter’da hiç olmadığı kadar aktifti. Bunun en büyük sebeplerinden biride Facebook’unda adının geçtiği o büyük skandaldı. Olaya adı karışan İngiltere’de bulunan Cambridge Analytica isimli veri merkezi, Facebook aracılığıyla 50 milyondan fazla insanın verilerini ABD seçimleri ve Brexit referandumu için izinsiz olarak paylaştığı ortaya çıkmıştı.

Gerçekleşen bu skandaldan sonra ”Facebook’u Sil” kampanyası başlatıldı. Düzenlenen bu kampanyaya Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’da destek verdi. İlk başlarda pek fazla insan Musk’ın desteğini önemsemeyip ciddiye almasa da, Musk yaptıkları ve söyledikleri ile birlikte ne kadar ciddi olduğunu gösterdi. Kullanıcılar milyonlarca beğeniye ve gönderilere sahip olan Tesla ve SpaceX şirketlerinin Facebook sayfalarının silinmelerine pek ihtimal vermiyorlardı. Fakat Elon Musk, yaptıklarıyla herkesi şaşırttı.

Facebook’da Ne?

Brian Acton isimli kullanıcının Twitter’da gönderdiği ”Vakit Geldi #DeleteFacebook” gönderisinin altına, Elon Musk ”Facebook’da Ne? şeklinde yanıt verdi. Tüm Dünya’da olduğu gibi Türk kullanıcılardan da Musk’un tweetlerine bir çok yanıt geldi. Musk ilk olarak Tesla’nın Facebook sayfasını silmişti. Daha sonra tweetlerine yanıt veren serdarsprofile isimli Türk kullanıcı; ”Kolaysa SpaceX’in Facebook sayfasını da sil.” dedi. Bu gönderiye de yanıt veren Elon Musk, ”Öyle bir sayfa olduğunu bilmiyordum, silerim” diye cevap verdi. Sözünün arkasında duran Musk, iki şirketine de ait Facebook sayfalarını kalıcı olarak tamamen sildi. İşte orjinal gönderiler;

Elon Musk Twitter

Yorum Yaz