Banka Pos Komisyon Oranları

0

Pos cihazları ile birlikte alışverişler daha konforlu bir hale gelmiştir. Bir restaurant veya alışveriş mağazalarında ödemelerin kredi ya da banka kartları ile yapılıyor olması hayatı daha kolaylaştırmaktadır. Neredeyse bütün iş yerlerinde görülen bu POS cihazları sayesinde kolaylık sağlanırken; iş yerleri elbette belli komisyon miktarlarıyla bu cihazları kullanmaktadır. En uygun POS cihazını veren bankalar hakkında tüm detaylar yazının devamında yer alırken; banka pos komisyon oranları ise yazımızın devamında yer almaktadır.

POS Cihazı Nedir?

POS cihazları kredi kartı veya banka kartları ile ödeme yapmak amacıyla bankaların üye işyerleri arasında bağlantı kurmayı sağlayan cihazlarıdır. Pos cihazlarının açık adı Point of Sale kelimelerinin baş harflerinden meydana gelerek satış noktası anlamını taşımaktadır. POS cihazları anlaşma sağlanan bankalar tarafından satılmaktadır. Buna ek olarak işletmeler POS cihazı satın aldıkları bankalara ek olarak komisyon vermektedir.

Yazarkasa POS Cihazı Nedir?

Pos ya da yazar kasa özellikle iki farklı cihazın birleştirilmesiyle oluşan bu cihazlar, EFT postları diğer bir ifade ile kredi kartı ya da ATM kartıyla ödeme yapılması sırasında ödeme alımını sağlayan cihazları kastetmektedir.

Bu cihazların bir diğer özelliği de kredi kartı veya ATM kartlarının elektronik olarak ödemelerle ilgili, tüm kayıtların Gelir İdaresi Başkanlığının veri tabanına gönderilmesi ve o anda da fiş kesilmesidir. Bu da vergilendirme süreçleri kayıt altına alındığının anlamını taşımaktadır.

Banka Pos Komisyonları

Garanti Bankası Pos Komisyon Oranları

​​12 ay taahhütlü olan 20.000 TL’lik işlemlerde % 1,80 oranında komisyon tutarı alınmaktadır. 15.000 TL için yapılan işlemlerde ise %2,20 komisyon alınmaktadır. 10.000 TL’lik yapılan işlemlerde ise alınan komisyon tutarı % 2,70 tir. 3000 TL lik işlemlerinde komisyon % 3,10 dur.

Denizbank Pos Komisyon Oranları

DenizBank POS komisyonları sabit ücret politikası ve standart paketlere sahip olunması ile kota çerçevesinde %3 oranında komisyon ücreti kapsamında hizmet vermektedir.

Finansbank Pos Komisyon Oranları

Finansbank pos başvuruları ve destek hattı ile İş yerlerine pos cihazı alınabileceği gibi, Finansbank pos komisyon oranları %1,30 ila % 5, 30 arasında değişiklik göstermektedir.

Ziraatbank Pos Komisyon Oranları

Ziraat Bankası’na ait pos ücretlendirmesi cihaz türlerine göre değişiklik göstermektedir. Ziraat Bank banka kartları için %0,48 iken diğer kartlar için pos oranı %0,98 dır.

TEB Pos Komisyon Oranları

TEB komisyon oranları, taksit miktarına göre değişmektedir. 5 taksit için TEB pos Komisyonu %5, 35 iken, 6 taksit için % 6,124, 7 taksit için % 7,12, 8 taksit için %8,0

Halkbank Pos Komisyon Oranları

Halkbank ait olan komisyon oranı % 1,24 den başlamakta verimliliği yüksek müşteriler için ise bu oran düşürülmektedir.

Vakıfbank Pos Komisyon Oranları

Bu bankaya ait komisyon oranları ise % 1,5 ile %5 2 oranında değişiklik göstermektedir. Vakıfbank ile yapılan anlaşma üzerine bu oranlar değişmektedir.

Yapı Kredi Pos Komisyon Oranları

Yapı Kredi de tek çekim post oranı % 1,60 iken, Yapı Kredi yabancı kart tek çekim pos oranını %1,69 dur. Diğer bankalar da olduğu gibi bu bankada da işletme aktifliğine göre oranlar değişiklik göstermektedir.

Akbank Pos Komisyon Oranları

2500 TL ile 5.000 TL üzeri işlemlerde ayrı ciro paketi sunan Akbank, şubelere gidilmeye gerek kalmadan POS cihazı sahibi olma fırsatı sunmaktadır. Yüksek ciroları en uygun pos komisyon oranını sunan Akbank, bir gün Axess kart avantajıyla paket aşımında %3 oranında komisyon talep etmektedir.

İş Bankası Pos Komisyon Oranları

Bu bankaya ait pos komisyon oranları ise %1,23 den başlamaktadır. Müşteri verimlilik düzeyine göre de pos komisyon oranları değişmektedir.

ING Bank Pos Komisyon Oranları

Bu Bank’a üye işyeri ücreti olan pos komisyonu %1,88 ile % 1,29 oranında komisyon ücreti vermektedir. Banka pos komisyon oranları hakkında daha fazla cevap arıyorsanız eğer aşağıda yer alan yorum kısmından bize sorularınızı sorabilir, edindiğiniz tecrübeleri bizimle ve diğer ticari müşteriler ile paylaşabilirsiniz. Öneri: POS Destek Hattı

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası