Araba Haber

BIST 90.186
DOLAR 6,0880
EURO 6,9987
ALTIN 233,46

Yatırım İçin Araba Almak Mantıklı Mı?

Güncelleme: 27 Ara 2017 - 13:33 kategorisinde yayınlandı
Yatırım İçin Araba Almak Mantıklı Mı?

Yatırım için pek çok farklı seçenekler değerlendirilebilir. Yatırım için araba almak, ev almak, arsa almak, dükkan almak bu tercihlerden bazılarıdır. Bireyin gelecek adına bir birikimi olması için mutlaka yatırım yapmalıdır. Yatırım için araba almak iyi bir fikir olabilir. Ancak alınacak arabanın mutlaka rağbet gören bir araba markası olmasına dikkat edilmesi gerekir.

Her araba yatırım için alınmaz. Alınacak araba yıllarca tercih edilebilecek ve gündemde kalabilecek bir araba olmalıdır. Bunun yanı sıra alınacak arabanın sağlamlığı da ön planda olmalıdır. Yatırım için tercih edilecek araba da güncel özellikler olmalıdır. Araba geleceğe yönelik bir yatırım olduğu için uzun vadeli özelliklere sahip olmalıdır. Spor arabalar ilk tercihler arasında yer alabilir. Piyasası hiç eksilmeyen araçlar yıllar sonra bile hala elden çıkarılmak istendiği zaman anında satılabilir. Yatırım amaçlı alınacak araba o dönemin en çok tercih edilen modeli olabilir. Peki yatırım için araba almak klasik araba için de geçerli mi?

KLASİK ARABA YATIRIMI

Yatırım yapmak için alınan arabalar arasında klasik araba tercihi de yatırım için önemli bir tercih olarak sunulabilir. Alınacak klasik araç hem zaman geçtikçe daha değerlenecek hem de göze hoş bir görüntüye sahip olacaktır. Klasik arabayı kiralamada kullanarak yatırımınıza değer katabilir. Dizilere, filmlere, düğünlerde kiralanabilir. Klasik arabanın alıcısını her dönemde bulmak kuvvetle muhtemeldir. Klasik araba alırken mutlaka iyi bir kontrolden geçirilmelidir. Arabanın ömrünün ne kadar olduğu sorulmalı ve motor durumu kontrol edilmelidir. Klasik araba temiz olmalıdır. Temiz olmayan bir klasik arabanın alıcısını bulmak zor olacaktır. Eğer klasik araç alınırken bu noktalara dikkat edilmez ise alacağınız klasik araba değil eski bir araba olacaktır. Eski bir araba da iyi bir yatırım seçeneği değildir.

Yorum Yaz