Wiesmann Project Gecko Teaseri Yayınlandı

0

El yapımı ve özel dönüştürülebilir otomobil üretimi konusunda oldukça uzmanlaşmış olan Alman otomobil üreticisi Wiesmann, geçtiğimiz aylarda yeni tanıtacağı modelinin ilk teaser görüntülerini kamuoyu ile paylaşmıştı. Aracın yeni teaser görüntülerini de bugün itibariyle paylaşan şirket, yeni otomobilin ismini de belirlemiş. Wiesmann Project Gecko ismini alan yeni model, markanın alışagelmiş klasik araba izlerini de korumaya devam ediyor.

Wiesmann Project Gecko Teaser

Yeni otomobilin kaputunun altında ise yine Alman otomotiv devi BMW’de görmeye alıştığımız, 4.4 litrelik hacime sahip çift turbolu V8 motoru yer alıyor. Yeni otomobil bu motordan alacağı gücü ise arkadan itiş sistemi ile yola aktaracak. Marka otomobilin 0’dan 100 km/s hıza ulaşma değerlerini ise 3.5 saniye olarak açıkladı. Yine Alman üreticiden edinilen bilgilere göre Project Gecko modelinin maksimum hız değeri ise 320 km/s olacağı yönünde.

Wiesmann Project Gecko Teaser

Wiesmann Project Gecko Detayları

Otomobilin detaylarına göz gezdirdiğimiz zaman ise markanın aracı hafif bir ortadan motorlu platform üzerine geliştirdiğini söyleyebiliriz. Hafif bir platforma sahip olmasının yanı sıra özellikle sürücü kabini kısmında oldukça dayanıklı malzemelerden üretilen otomobil, 50:50 oranlarına sahip ön ve arka aks ağırlık dağılımını da bünyesinde bulunduruyor. Markanın bugüne kadar ki en güçlü otomobili olması hedeflenen araç, bağımsız ve manuel olarak ayarlanma özelliğine sahip çift salıncaklı bir süspansiyon sistemine sahip. Ayrıca otomobilin fren sisteminin ise 6 pistonlu kaliperlere sahip olacağı edinilen bilgiler arasında. Wiesmann markasının yeni otomobiliyle ilgili tek iddası da aslında bugüne kadar ki en güçlü otomobil olacak mottosu değil. Gücün yanı sıra Wiesmann Project Gecko daha dinamik ve daha etkileyici bir görünüme de sahip olacak. İçinde bulunduğumuz 2019 yılının sonlarına doğru gün yüzüne çıkması beklenen otomobilin, 2020 yılının da ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi hedefleniyor.

Wiesmann Project Gecko Teaser

Bunları da beğenebilirsin
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası