Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma

2

Sim kartı yenilemesi ile hat operatör şirketlerini başka bir firmayla değiştiren Denizbank müşterileri, Sim kartlarının geçişleri sebebiyle Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma işlemlerini yapmadan mobil bankacılık başta olmak üzere internet bankacılığı üzerinden bankacılık işlemlerini kullanamamaktadır. Bunun sebebi ise Denizbankasının kendine ait güvenlik uygulamalarının SMS yoluyla Denizbank müşterilerine mobil ve internet bankacılığı şifrelerini yollamalarıdır. Denizbank müşterilerinin, kendileri tarafından oluşturmuş oldukları şifreler haricinde banka yazılım sistemi tarafından gönderilen SMS ile şifre alabilmeleri için Denizbank Sim Kartı Bloke Kaldırma işlemlerini gerçekleştirmeleri oldukça önemlidir. Peki Denizbank Sim Kartı Bloke Kaldırma işlemleri nasıl yapılmaktadır ?

Denizbank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Hat değişikliği sebebiyle ya da 4.5 G operatör internet hizmetlerinden yararlanmak amacıyla Sim kartı yenilmesine giden Denizbank müşterileri 3 farklı yöntemle Denizbank Sim Kartı Bloke Kaldırma işlemini yapabilirler. Bunlar; Denizbank Şubeleri, Denizbank ATM’leri ve Denizbank İnternet Bankacılığıdır. Denizbank Şubelerinde diğer işlemlerde olduğu gibi sıra alarak Denizbank Temsilcisine, Denizbank Sim Kartı Değişikliğiyle alakalı taleplerin iletilmesi yeterli olacaktır. Fakat bazı durumlarda Denizbank şubelerinde sıra beklemek istenilmediği zaman aynı işlem şekilleri Denizbank ATM’leri üzerinden de yapılabilmektedir.

Denizbank ATM Sim Kartı Bloke Kaldırma

2014 yılına kadar olan zaman diliminde ATM üzerinden Sim kartı bloke kaldırma işlemi hizmetleri söz konusu değildi. Fakat 2014 yılından itibaren Denizbank Sim Kartı Bloke Kaldırma işlemleri ATM yoluyla yapılmaya başlanarak hem banka şubelerinin iş yüklerinin hafifletilmesi hem de mevcut müşterilerin işlemlerini hızlı olarak yapabilmeleri sağlanmıştır. Denizbank Sim Kartı Bloke Kaldırma işlemleri, Denizbank ATM’leri üzerinden şu şekilde yapılmaktadır:

 • Banka kartı, ATM’ye yerleştirilir. (Kartsız bloke kaldırma işlemleri yapılmamaktadır.)
 • “Açıkdeniz İşlemleri” menüsüne tıklanarak ilerleme sağlanır.
 • “Sim Kartı Bloke Kaldırma” menüsüne tıklanarak işlem onayı yapılır.

Bu şekilde çok kısa bir zamanda ATM üzerinden Sim kartı blokeleri kaldırılabilir. Fakat müşterilerşn mevcut bulunduğu bölgede ATM bulunmuyorsa ya da ATM’lerin bulundukları yer müşterilere uzak kalıyorsa; internet üzerinden Denizbank Sim Kartı Bloke Kaldırma alternatif yolu değerlendirilebilir.

Denizbank İnternet Bankacılığı Sim Bloke Kaldırma

Hat değişikliği sonrasında Denizbank online bankacılığı kullanmak isteyen Denizbank müşterileri, denizbank.com.tr web sitesi üzerinden bloke kaldırma sorunlarını çözebilmektedir. Sim kartı değişikliklerinde internet bankacılığının kullanılabilmesi için gerekli adımlar ise şu şekildedir:

 • denizbank.com.tr sitesine giriş yapılarak “Şifremi Unuttum” bölümüne tıklanarak işlemler başlatılır.
 • Ekrana gelen sayfada istenilen kart bilgileri girildikten sonra “Devam” tuşuna tıklanarak ilerleme sağlanır.
 • Mobil cihazlara SMS yoluyla gönderilmiş olan doğrulama şifresi “ŞİFRE” yazan alana girildikten sonra Denizbank Sim Kartı Bloke Kaldırma işlemi için “Devam” butonunua tıklanır.
 • Tüm bu adımlarn sonra güvenlik tedbirleri kapsamında kimlik bilgileri istenildikten sonra işlemler devam edilerek “Açıkdeniz” kullanıcı bilgilerinin yer aldığı ekrana yönlendirilme sağlanacaktır.
 • Ekrana gelen mevcut bloke tipleri ve blokelerin tarihleri gibi birçok bilgi ekrana gelecektir. “Bloke Kaldır” butonuna tıklanarak Denizbank Sim Kart Bloke Kaldırma işlemleri tamamlanarak yeni Sim kartın yetkilerinin aktifleşitirilmesi gerçekleştirilir.

Bu yolla Açıkdeniz menüsü üzerinden dilenilen anda dilenilen yerden giriş yapılarak birçok Denizbank işlemleri güvenli olarak gerçekleştirilebilir.

Bunları da beğenebilirsin
2 Yorumlar
 1. Dursun kaya diyor

  Mobil bankacılık buleke odundan giremiyom bana biyardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

 2. Abdulkadir durğun diyor

  Sim bilok

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası