Marka

Bentley

Bentley, vagon mühendisi olan Walter Owen Bentley kurulan ve İngiliz menşeli markadır. Firma günümüzde Volkswagen AG çatısı altında varlığını devam ettirmektedir. Otomotiv devi, 1910 yıllarında lüks ve prestijli otomobilleri üretmesi ile bilinmektedir. Walter Owen savaş sırasında uçaklar için alüminyum subablar üreterek tecrübe kazanmış ve Bentley Motors’a can vermiştir. 1980 yılı firmanın tekrar atağa kalktığı yıldır. Vickers Gruop satın alınması şirketi tekrar yükselişe geçirmiştir. Vickers Gruop 1997 yılında Rolls Royce gurubunu BMW markasına, Bentley grubunuda Volkswagen markasına devretmiştir. Firma Volkswagen Grup bünyesine geçmesi ile Le Mans yarışları, retro tasarımları, lüks ve sportif modelleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Bentley otomobil olarak düşünülse de bazı insanlar için sevgi ve aşk demektir, yaşam tarzıdır. Tasarım dili farklı olan araçlar üretmeyi başarmışlardır ve bunu yaparken lüks ve konfordan, güvenlikten kesinlikle ödün verilmemiştir. Markanın ilk otomobili 1922 üretimli “Indianapolis 500” modelidir. Günümüze kadar pek çok tasarıma imza atan şirket günümüz şartlarında SUV sınıfı araç üretimine de el atmıştır. Bentley Mulsanne modeli Ortadoğu için ve sadece 15 adet üretilmiştir. Firma araç satın alacak müşterilerine alacakları aracı kişiselleştirmesine olanak sağlamaktadır. Düşünün ki emniyet kemeri için bile 23 farklı renk seçeneği mevcuttur. Ayrıca firmanın birde sürücü kursu bulunmaktadır. Sürücü kursu buzda araç kullanmak eğitimleri vermektedir ve Continental GT modeli buz üstünde 322 km hıza ulaşabilmektedir.

Bu web sitesi deneyiminizi geliştirmek için çerezleri kullanır. Bununla iyi olduğunuzu varsayacağız, ancak isterseniz vazgeçebilirsiniz. Kabul etmek Mesajları Oku

Gizlilik ve Çerez Politikası